Ga je mee naar Koh Tao, Thailand

De reis naar Thailand is lang en pittig, waarbij we gebruik maken van alle mogelijke vervoersmiddelen zoals vliegtuig, trein, taxi, boot en pickup. Eerst met de trein naar Schiphol, via Helsinki naar Bangkok. Vervolgens met de bus naar Hua Hin, om vandaar met de trein naar Ban Krut te reizen. In Ban Krut woont Ferry en hij haalt ons van het station. Ferry heb ik tijdens mijn wereldreis ontmoet. Na ruim 30 uur onderweg te zijn, zien we eindelijk een echt bed. Bij Ferry verblijven we 3 nachten om een beetje bij te komen en te acclimatiseren.

De nachtboot
De nachtboot

Hij heeft een groot aantal jaren op Koh Tao gewoond en als duikinstructeur gewerkt. En kan ons veel vertellen over hoe het er op Koh Tao aan toe gaat. Hij brengt ons naar de nachtboot in Chumphon en de volgende ochtend komen we aan in Koh Tao. Achterin de pick-up worden we naar ons logeer adres gebracht.

 

 

 

 

 

Werken in onze eigen office/bungalow.
Werken in onze eigen office/bungalow.

We hebben inmiddels een zogenaamde longstay bungalow gevonden. Bungalow is een duur woord voor een Thaise hut. Eenvoudige huisje met iets meer voorzieningen dan een hotelkamer, zoals koelkast, bureau en keukentje. En natuurlijk een stuk betaalbaarder. Hier verblijven we de komende 5 weken. Samen met heel veel muggen……. Het is een beetje behelpen en improviseren. Geen kast, 2 bureaus, 1 bureaustoel (yes, een echte stoel!), no flushing toilet, douche kop die de verkeerde kant op spuit, enorm hard bed, schoonmaakster die het huisje niet schoon oplevert. Kortom koraal kweken gaat niet over rozen.
Al sinds 2010 lopen we met het idee om van koraal kweken ons levenswerk te maken, toen al zijn we geïnterviewd door het NTW Magazine. Na de Summerschool en de Studentbattle is het nu zo ver. Het geld dat opgehaald is met de student battle, wordt gebruikt om de nieuwe technieken, die door studententeam Reefolution verzonnen zijn en de nieuwe materialen die door ons team CG ontwikkeld zijn in de afgelopen maanden, te testen. De kost en inwoning nemen we zelf voor onze rekening.

 

Verlaten stranden en donkere wolken
Verlaten stranden en donkere wolken

Het is nu al regenseizoen en dat betekent tropische buien afgewisseld met miezerregen. Dit heeft gevolgen voor onze activiteiten. Er kan nu niet gelast en met cement gewerkt worden. Dat gebeurt namelijk in de open lucht en dat gaat niet zo goed samen met de regen. We zullen onze plannen moeten bijstellen. Zo werkt het hier ook in Thailand: go with the flow. Gelukkig hebben we genoeg gesprekken te voeren en andere zaken uit te zoeken en te regelen. zo moeten we de nodige materialen bestellen en prijzen uitzoeken.
Op het Marine Conservation Project lopen nog een aantal oude bekenden rond. Studenten en interners die er in februari ook waren. Het is leuk om hen weer te zien. Iedereen is enthousiast over onze ideeën. Volgende week gaan we om tafel zitten met Chad om onze plannen meer in detail te bespreken. Zo zullen we de locatie bepalen waar we onze proof of concept neer kan zetten en de vergunning aan moeten vragen.
Naast dit alles gaan we ook zo veel mogelijk beeld materiaal schieten, zowel foto als film. Zodat we een mooie promotie film voor onze crowdfund campagne kunnen maken.
Terwijl een deel van ons team in Thailand zit, is de rest in Nederland druk bezig met de voorbereiding van de crowdfund campagne, die over een maand van start gaat. Heb je een leuk idee en wil je ons helpen donaties binnen te halen. Laat het ons weten.